• google plus
  • linkedin
  • instagram

Zwiększajmy wspólnie świadomość

Jakiś czas temu robiłem zakupy z żoną w markecie. Weszliśmy do sklepu i wystartowaliśmy z realizacją listy tego co było nam potrzebne.

Szło nam całkiem sprawnie jednak mimo wszystko zajęło to trochę czasu i nawet się nie zorientowaliśmy jak zaczęła się zbliżać godzina zamknięcia sklepu. Podchodząc do kasy pani kasjerka wyraziła swoje niezadowolenie co do ilości sprawunków,

Komentując ten fakt w stylu „już zamykamy, a tyle kasowania jeszcze.

Poza sprzedażą przed wyjściem mam inne obowiązki jeszcze, a Państwo mi za to nie płacą”.

Zgodziliśmy się z faktem zamykania sklepu za ok.10min, oraz konieczności "skasowania" produktów,  jednakże nie robiliśmy sprawunków po zamknięciu sklepu i bardzo zaskoczyło nas stwierdzenie, że my tej Pani nie płacimy.

Zatrzymajmy się chwilę przy tym stwierdzeniu.

Bardzo często w firmach w których bywamy ciągle widoczny jest brak zrozumienia "skąd bierze się moja wypłata"? Zapewne jest to częściowo brak refleksji ze strony pracowników, co do faktu pojawiania się okresowo gotówki w ich portfelu, ale także niewystarczające budowanie tej świadomości przez pracodawcę.

Co jest tego efektem? Efektem jest brak albo niskie zaangażowanie w pracę pracowników bo skoro nie widzą związku sprzedaży tego co "wyprodukują" z pieniędzmi które otrzymują to w jaki sposób ma się tu pojawić jakość oraz inne czynniki z tym związanie?

Budujmy tę świadomość i rozmawiajmy ze sobą. Poświęcenie czasu przez pracodawcę na rozmowę z pracownikami pt. „Skąd bierze się Wasza wypłata itp.” przełoży się na większą dbałość o Klienta przez tychże „uświadomionych” pracowników.

Copyright 2018 -  Inżynieria Procesów Gospodarczych. All rights reserved.