TARCZA ANTYKRYZYSOWA DLA FIRMY

Tarcza antykryzysowa dla Firmy

Niezaleznie od tego jak i kiedy nasz rząd zareaguje z pomocą dla przedsiębiorców powinniśmy sami o ile w danej sytuacji nadal możliwe rozpocząć działania mające na celu maksymalne uelastycznienie i „odchudzenie” prowadzonych procesów. Zmieniana, przejście z produkcji z produktu A na produkt B, usługi C na usługę D przy powinno odbywać się przy minimalnym zaangazowaniu czasu a tym samym obniżeniu jej kosztu.
Jeśli to tylko możliwe należy jak najdłużej utrzymać kadrę pracowniczą gdyż raz już w nią zainwestowaliśmy, przeprowadziliśmy szkolenia, osoby te znają firmę, ludzi, potrafią pracować z zaangażowaniem oraz mają istotny, strategiczny know how. Utrata wyszkolonej brygady to ponowny koszt i trudna w odbudowie czynność obarczona późniejszymi problemami jakościowymi na produkcji, brakiem pełnej płynności procesów itp.
Jeśli to możliwe należy wskazać nowe, tymczasowe, zastępcze działania ktore obecnie wykonywane są przez firmy zewnętrzne (transport, logistyka, spedycja) aby dać pracę zatrudnionym i pozostawić finanse w firmie. Podniesie to także morale zatrudnionych.
Jeśli to możliwe należy przeszkolić osoby na innych stanowiskach tak aby wprowadzając np. dwie zmiany mogły pracować w zalecanej odległości od siebie, w różnych pomieszczeniach. Będzie również możliwe czasowe, rotacyjne wysłanie części pracowników na postojowe, urlop, odbiór nadgodzin itp. Lepiej pracować wolniej niż w ogóle nie pracować. Dlatego też szczególnie dzisiaj istotne jest sprawne zarządzanie, szacowanie ryzyka dla szybkiego rozwiązywania problemów i podejmowania trafnych decyzji.

Kliknij, aby ocenić post
[Liczba ocen: 1 Średnio: 5]