Audyt procesu

Home Audyt procesu

Audyt firmy

Zastanawiasz się jak działa Twoja Firma i - co najważniejsze - czy optymalnie?

Nasz audyt wyjaśni aktualną sytuację Firmy, abyś odtąd mogł działać na podstawie faktów.

Przeanalizujemy działania jakie prowadzisz w Firmie i wykażemy miejsca do poprawy. Celem jest by Twoja praca przynosiła „kasę” a nie ją pochłaniała.

Otrzymasz wskazówki do natychmiastowego wdrożenia i stosowania by rozpocząć etap redukcji kosztów jakie ponosisz.

A może?

  • masz trudności z terminową realizacją zleceń,
  • sądzisz, że brakuje w firmie rąk do pracy,
  • nierozwiązane problemy piętrzą się,
  • inwestujesz a zamierzonego efektu nie widać,
  • spędzasz zbyt wiele czasu nad pracą lub zleceniem?
  • Klienci wybierają produkty konkurencji?
  • masz wrażenie że produkujesz zbyt drogo?

Firma to układ naczyń połączonych, stąd, gdy w jednym z obszarów przedsiębiorstwa powstają zakłócenia w funkcjonowaniu, bądź też zidentyfikowane zostają czynności nie dodające wartości (strata, marnotrawstwo) oznacza to, że należy przyjrzeć się całości procesu. Problem powstały w jednym obszarze Firmy może „promieniować” na pozostałe. W następstwie tego powstaje spirala zbędnych kosztów jakimi są np. zwiększony nakład czasu na wykonanie pracy,  dodatkowe czynności, reklamacjie, zwiększone zużycie surowców, narzędzi, spadek motywacji pracowników.

 

Wewnętrzny audyt firmy prowadzony jest właśnie pod kątem eliminacji wspomnianych strat, marnotrawstwa i redukcji wąskich gardeł. Usunięcie takich „hamulców” z codzienności firmy, zwiększa efektywność i jakość pracy, przyśpiesza przepływ materiału, informacji, oraz obniża koszty procesów. Wyższy standard pracy to wyższa jakość produktów, co ma istotny wpływ na zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstwa, ale także na lepsze środowisko pracy.

 

Efektem prowadzonego audytu wewnętrznego jest kompendium wiedzy na temat obecnego stanu funkcjonowania firmy. Wdrożenie zaproponowanych działań po audytowych, pozwala wygrać wyścig z konkurencją oraz realizować cele które dotąd mogły być nie osiągalne.

 

Zwykle sądzimy, że bedąc na codzień w Firmie i pracując w niej od lat wiemy już o niej wszystko, znamy powiązania i to, jak ona  funkcjonuje. I coś w tyn na pewno jest, jednak należy pamietać, że człowiek przyzwyczaja się do niedogodności i przestaje z biegiem czasu zwracać na nie uwagę a to pierwszy krok do tego, by powstały kolejne problemy. Będac obciążonym codziennymi obowiązkami oraz tym co dodatkowo nam życie przynosi jesteśmy coraz bardziej pochłonięci walką z efektem problemu a nie jego przyczyną. Stąd nasze działania reinżynieringu wskazujące co, gdzie, kiedy i jak poprawić by szybko i sprawnie powrócić do „normalności”.

 

Działania usprawniające, mogą być wprowadzone przez Państwa samodzielnie, wspólnie z nami bądź też wyłącznie „naszymi siłami” w formie projektu o określonym zakresie.